Dentální výrobky


Odborná spolupráce


  Implantační systém Dentsply Implants - Ankylos


Implantační systém Ankylos

ANKYLOS® více než 25 let poskytuje dlouhodobou stabilitu tvrdých i měkkých tkání, přirozenou estetiku a úsměv pacientů.
Implantační systém Ankylos

Prověřená stabilita tkání

Implantáty ANKYLOS® jsou odpovědí pro všechny klinické indikace, s předvídatelnou přirozenou estetikou a výbornou mechanickou stabilitou. Kónické TissueCare spojení poskytuje stabilitu bez mikropohybů. Tím je zabráněno resorpci kosti a je zajištěna stabilní a zdravá okolní tkáň.

Platform switching a subkrestální zavedení

ANKYLOS® TissueCare spojení poskytuje dostatečný prostor pro okolní tkáň. V kombinaci se subkrestálním zavedením a zdrsnělým krčkem implantátu umožňují ANKYLOS® implantáty růst kostních buněk až k abutmentu, což podporuje připojení měkkých tkání a vytváří ideální podmínky pro trvající červeno-bílou estetiku.

Jednoduchá chirurgie. Svoboda při volbě protetiky

Snadné použití s maximální funkčností a esteticky náročné výsledky? Nový Ankylos C/X systém umožňuje určit přesnou polohu implantátu díky šabloně a také díky subkrestálnímu zavedení. Design závitů umožňuje snadné zavedení implantátu a zvyšuje retenci tkáně. Klíčové a frikční TissueCare spojení vytváří zcela nezávislou chirurgii a protetiku. Je pouze jeden průměr pro všechny protetické komponenty, každý abutment může být kombinován s každým implantátem podle potřeby- nyní také s možností indexování.

25 let s Vámi

Implantační systém Ankylos

Ankylos slaví 25 let na poli implantologie a TissueCare spojení zajišťuje stabilní a dlouhodobou estetiku. Již 25 let je Ankylos spojen s věrnými uživateli- „spojený s Vámi“…

Již od začátku se Ankylos lišil od ostatních systémů: vnitřní kónické spojení, platform switching, design závitů- malá revoluce v roce 1987. Zpočátku byl Ankylos považován za „exotický“, pak byl obdivován jeho velký úspěch a dnes je v mnoha implantačních systémech něco z Ankylosu. Jaké tajemství Ankylosu? Za posledních 25 let se vyvíjel na základě zpětné vazby stomatologických praxí.Implantáty ANKYLOS C/X

Implantační systém Ankylos

Nové obzory- nejlepší výhled

Již více než 20 let nabízí Ankylos TissueCare kónické spojení pro zachování tvrdých i měkkých tkání, aby bylo zajištěno trvalé červeno-bílé estetiky. Ankylos C/X nyní nabízí ještě více možností.

Flexibilita- možnost indexování

Pouze Ankylos C/X nechává rozhodnutí na Vás:

  • Indexované komponenty pro jednoduché a přesné polohování abutmentu v jedné z šesti možných pozic
  • Neindexované abutmenty pro libovolnou pozici, např. při práci s Ankylos SynCone.
  • Záleží jen na Vaší volbě, Ankylos poskytuje svobodnou volbu kombinací, tj. každý abutment se hodí na každý implantát.

Implantační systém Ankylos

Jasná pozice- nový systém vkládání

Subkrestální zavedení Ankylos implantátů, které je stejně důležité jako TissueCare koncept, bylo značně zjednodušeno:

  • Jasně viditelný krok mezi implantátem a abutmentem
  • Jasná vertikální poloha s náhledem na raménko implantátu i přes subkrestální zavedení
  • Přesné zarovnání s bodovou značkou na novém zavaděči s použitím indexovaných komponentů.
Implantační systém Ankylos

Snadná manipulace- Nové balení implantátu

Přijato s nadšením uživatelů, oceněno porotou- nový systém balení:

  • Nový dvojitě zabalený sterilní implantát pro větší zabezpečení výrobků.
  • Inovativní balení implantátu pro bezkontaktní manipulaci a jednodušší přenos během operace.

Vítěz RedDot design Award.
Design Implantátu

Kónické spojení – Optimální přilnutí kosti

Díky speciálnímu kónickému spojení Ankylos TissueCare plus funguje jako dvousložkový a jednosložkový implantát a proto může být umístěn subkrestálně bez úbytku marginální kosti a měkkých tkání. Ankylos má zdrsnělý povrch až ke krčku implantátu, který umožňuje vrůstání kosti po celém povrchu. Což vytváří ideální podmínky pro podporu přilehlé měkké tkáně- tedy pro dlouhodobý úspěch.

Implantační systém Ankylos

Postupný závit- Výborný rozklad sil

Patentovaný postupný design závitu Ankylos implantátů je ideálně přizpůsoben struktuře kosti. Zatížení je rozloženo do spongiózní kosti díky závitům, které se zvyšují směrem k apexu implantátu. Závity jsou vyrobeny pro optimální snížení napětí v kortikální kosti a přispívá k zachování krestální kosti.

Bioaktivní mikrostruktura- Léčba Ankylosem

Struktura povrchu implantátu má významný vliv na rychlost a úspěšnost léčby. Ankylos implantáty mají klinicky prověřený bioaktivní povrch FRIADENT plus. Mikrostruktura vytvořená naleptáním vysokou teplotou firmou Denstply Implants podporuje vrůstání kostních buněk do povrchu implantátu a vytváří se tím homogenní stabilní spojení s okolní kostní tkání ve velmi krátkém čase.

TissueCare Koncept

Implantační systém Ankylos

1. Žádné mikropohyby

Mikropohyby mezi implantátem a abutmentem dráždí kost kolem implantátu. To způsobí atrofii, která je označovaná jako remodelace. Naproti tomu klíčové a frikční spojení zabraňuje všem mikropohybům. Spojení tvoří virtuální jednokomponentní implantát, který zajišťuje již od začátku stabilní tkáň.

2. Spojení odolné proti bakteriím

Mezery mezi implantátem a abutmentem vedou k osídlení bakteriemi. Implantační systém AnkylosŽvýkací zatížení způsobí vzájemný pohyb mezi jednotlivými prvky. Tento rozklad endotoxinů vyvolá infekci v tkáni na rozhraní implantátu s abutmentem. Kost je resorbovaná pod spojením implantátu s abutmentem. Pouze spojení odolné proti bakteriím zabraňuje resorpci a stabilizuje měkké tkáně.

3. Platform Switching

Platform Switching přesouvá přechod mezi implantátem a abutmentem do středové polohy. Díky tomu nejsou tkáně v okolí implantátu mechanicky ani mikrobiálně podrážděné. Implantační systém AnkylosBiologická šíře se přesouvá od svislé k horizontální rovině. Platform Switching je tedy důležitým faktorem tkáňové stability, ale pouze v kombinaci se spojením odolným proti bakteriím a bez mikropohybů. Užší abutment také poskytuje více prostoru pro měkké tkáně v okolí implantátu.

4. Subkrestální zavedení

Přirozený emergence profile je jednodušší při subkrestálním zavedení. Implantační systém AnkylosSpojení odolné proti bakteriím bez mikropohybů zabraňuje kostní resorpci, i když je implantát zaveden hlouběji. Platform Switching v kombinaci se subkrestálním zavedením a mikrostrukturou na raménku implantátu umožňuje přiléhání kosti k abutmentu a zajišťuje tím dlouhodobou vynikající červenou estetiku.

5. Zdrsnělý povrch

Raménko implantátu v krčkové části má zdrsnělý povrch, což podporuje vrůstání kostních buněk. Při subkrestálním zavedení může být kost tvořena i na horizontálním povrchu raménka. Přiléhající měkké tkáně mají další podporu a to dále podporuje dlouhodobě úspěšné výsledky.

Povrch Implantátu

FRIADENT plus

Implantační systém Ankylos

Povrch implantátu vytvořen budoucností
Dentsply Implants neustále usilují o dosažení dokonalosti prostřednictvím inovací. V oblasti zdravotnické péče je požadována kompatibilita mezi biologií a technologií. Ideální design produktu se vyvíjí z analýzy přírodních mikrosystémů a rozvoje nových technologií.

Optimální osseointegrace

Schopnost zvířete přizpůsobit se je v přírodě velmi důležitá. Např. unikátní mikrostruktura kůže žraloka při plavání snižuje odpor proudění. FRIADENT plus 3-D mikrostruktura zaručuje rovnoměrné počáteční rozprostření buněk. Makrodesign Ankylos implantátů s topografií povrchu Friadent plus zajišťuje vynikající vlastnosti vkládání, jejichž výsledkem je stabilní kontakt implantátu s kostí.
V biologii existuje mnoho různých řešení pro dosažení bezpečného uchycení. Zdrsnělý povrch Friadent plus je přizpůsoben potřebám kostních buněk, které umožňují rychlé připojení.

Lepší kvalita kosti

Stabilní spojení implantát-kost a ideální 3-D struktura remodelované kosti jsou nezbytné pro osseointegraci implantátu. Povrch umožňuje funkční okamžité zatížení.<-- Zpět na hlavní stránku Dentsply Implants
 

Webobchod

jméno

hesloregistrace

Nákupní řád pro internetový obchod

Výprodej
Bazar
Akademie JPS
Lebedím si s JPS
Katalog odměn
JPS news
JPS magazín